Deichman U-9, U-11

• autor: pawlos200, 2014-05-11 11:25

SZWAJCARIA, SZWAJCARIA, SZWAJCARIA!!!! Tak trzy krotnie wiwatował  nasz zespół w piątkowe popołudnie w kolejnym etapie turnieju DEICHMANN. W drużynie ze szkółki piłkarskiej MOSiR BRZOZÓW wzięli udział: Alan Bartkowski(kapitan), Kacper Targowski, Gabriel Targowski, Dawid Wacek, Oskar Wacek, Mirosław Irzyk, Patryk Obłój i Krystian Paczkowski. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z bardzo ciekawie grającą Portugalią. Graliśmy ładnie piłką, w ataku, pomocy jak i w obronie co przyniosło nam cztery zdobyte bramki przez Mirosława Irzyka, Gabriela Targowskiego i podwójnym trafieniem Kacpra Targowskiego. Pod koniec spotkania nadeszła chwila dekoncentracji i wynik meczu zakończył się rezultatem 4:2. W następnym meczu chłopaki rozwiązali bardzo duży worek z bramkami. Wygraliśmy z drużyną Włoch aż 8:1 po pięknych akcjach i strzałach Gabriela Targowskiego (4bramki) , Kacpra Targowskiego (3bramki) i Dawida Wacka. Ostatni mecz rozegrany został przy świetle jupiterów. Była to nie lada gratka dla naszych młodych piłkarzy. Między czasie rozegrany został turniej dla najlepszych kibiców turnieju. Finał został rozegrany pomiędzy niesamowitą grupą Włochów a naszą wspaniałą ekipą z Szwajcarii. W rzutach karnych jednak  lepsza okazała się grupa z Szwajcarii. GRATULACJE!!!  W meczu z Peru znów pojawiły się olbrzymie emocje. Trafiliśmy na dobrze grający zespół który postawił nam czoła i musieliśmy wznieść się na wyżyny piłkarskich umiejętności. Każdy wniósł w tym meczu dodatkowo wielkie serducho w walkę o każdą piłkę i każdy skrawek boiska. Pokazaliśmy że jesteś my po raz kolejny zwartym, silnym i jednym zespołem. Hat tricka na miarę wygranej zdobył nasz najlepszy snajper Kacper Targowski.  Polska vs Peru 3:0.

Chcę po raz kolejny podziękować każdemu dziecku i z osobna za to, jak  w turnieju z uśmiechem na ustach i radością w oczach potrafią wspaniale bawić się piłką nożną. Również dziękuje rodzicom i młodszym kibicom, którzy nas na tym etapie dopingowali bardzo energicznie.  Trzymamy bardzo mocno kciuki za bramkarza z Ukrainy który doznał dość ciężkiej kontuzji.

Serdecznie zapraszam wszystkich fanów naszego zespołu na kolejny etap Minimistrzostw Świata 2014 DEICHMANN w Krośnie.

Trener Jakub Brajewski

Grad bramek w Krośnie - niedziela 11 maj 2014 roku

W trzeciej rundzie turnieju piłkarskiego mimo problemów ze składem występ chłopców z rocznika U - 11 możemy uznać za bardzo udany. Pierwszy mecz rozegraliśmy z reprezentacją Szwajcarii. Gwizdek sędziego, pierwsza składna akcja z naszej strony i Mateusz Sobota popisał się przepięknym strzałem z  za pola karnego pod poprzeczkę. Zaskoczony rywal od razu zabrał się do odrabiania strat. Wyrównana walka, pod bramką Szwajcarów jak i naszą wiele sytuacji bramkowych. Kolejna składna akcja z naszej strony -  po krosowym zagraniu do Adriana Kielara dośrodkowanie pod bramkę i Kacper Jurkiewicz uprzedza bramkarza pakując piłkę do siatki. Niestety sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i nie uznał gola. W dalszym ciągu próbowaliśmy zdobyć kolejnego gola atakując raz po raz. Po jednej z akcji zdobywamy kolejną bramkę i na przerwę schodzimy z dwubramkową zaliczką. W drugiej połowie nadal walczymy o każdą piłkę. Mecz stoi na wysokim poziomie, chłopcy konstruują ładne akcje i kolejna bramka na 3 - 0. Nasz bramkarz Radek Zarzyka spisuje się znakomicie. Pod koniec meczu po wspaniałej akcji ustalamy wynik meczu na 4 - 0. Strzelcami kolejnych trzech bramek dla naszej drużyny byli: Adrian Kielar, Michał Komski i Jakub Krzyżanowski. Gratulacje dla naszych zawodników za wspaniałe akcje i nieustępliwość. Podbudowani zwycięstwem chłopcy nad wyżej notowaną Szwajcarią okazali się bezlitośni dla piłkarzy z RPA i urządzili sobie festiwal strzelecki zdobywając aż 17 goli. Dla naszej drużyny strzelali Adrian Kielar (6), Michał Komski (6), Jakub Krzyżanowski (3), Kacper Jurkiewicz i Mateusz Sobota po jednym golu. Przed nami bardzo ważny mecz z reprezentacją Polski. Przeciwnik zepchnął nas do obrony i w efekcie do przerwy tracimy trzy bramki. Wychodzimy na drugą połowę z założeniem odrobienia strat. Chłopcy podejmują walkę, a Jakub Krzyżanowski rajdem przez całe boisko daje sygnał do ataków. Zespół podrywa się i po strzale Adriana Kielara zdobywamy bramkę co jeszcze bardziej nas mobilizuje, a w efekcie bramka Michała Komskiego i już tylko 3 - 2. Mimo przewagi nie ustrzegliśmy się błędu i Polska strzela nam bramkę na 4 - 2. My jednak się nie poddajemy i dochodzimy rywala po bramce Jakuba Krzyżanowskiego. Jest 4 - 3, akcje z jednej i z drugiej strony i znów tracimy bramkę. Coraz mniej czasu ale nasi chłopcy walczą, strzelamy gola (Adrian Kielar) i znów zbliżamy się do rywala na jedną bramkę. Rozpaczliwa walka, niestety zabrakło nam czasu i mecz zakończył się wynikiem 5 - 4 dla Polski. Gratulacje za walkę i nieustępliwość oraz pomysłowość w grze. Mimo urazów, kontuzji i grymasów na twarzy, chłopcy walczyli do końca.

Skład drużyny Peru: Radosław Zarzyka, Kacper Jurkiewicz, Jakub Krzyżanowski, Mateusz Sobota, Michał Komski, Adrian Kielar

Podziękowania dla rodziców za doping i pomoc w dowozie naszej drużyny na turniej.

autor: ~kibic 2014-05-12 14:08:23

avatar Peru nic sie nie stalo

autor: ~kibic 2014-05-14 15:34:24

avatar 17-0 z RPA,Radek muruje brame i jest OK